רימונים

רור שחשבנו על דבש, אל תצחיקו אותנו. ואז פסלנו אותו – הוא לא יכול להיות כוכב החודש של "כחומר" רגע לפני ראש השנה, מלמלנו לעצמנו, הוא צפוי מדי. כן, גם תפוח זה קצת נדוש, גלגלנו עיניים לעבר המראה.

אולי ראש של דג? הרהרנו באפשרות לרגע, ואז החלטנו שזה בהחלט חומר גלם מקורי… אבל אולי טיפה מקורי מדי.

חשבנו, הרהרנו, התחבטנו, ניהלנו שיחות עם עצמנו בקול רם ולבסוף זה הכה בנו: רימון! הוא נפלא, הוא נהדר, הגרגרים הרבים שלו יפהפיים כמו תכשיט קטן (כן, מסתבר שהרימון הוא האח החורג של פירות היער) והוא כל כך טעים.

עם זאת, הרימון הרבה יותר צנוע כשזה מגיע לקינוחים, בוודאי בהשוואה לאחיו החגיגיים, הדבש והתפוח. בכל שנה מחדש אנו נתקלים בעשרות עוגות דבש וקינוחים עם תפוחים מקורמלים, אבל הרימון? הוא תמיד נשאר מאחור.. במקרה הטוב תמצאו כמה גרגרים מעטרים איזה קינוח שכבות בהגשה אישית. במקרה הרע הוא ישב בקערה על שולחן החג וזהו.

לא עוד, אמרנו לעצמו. ולרימון. השנה – השנה הכוכב הוא אתה! אנחנו נהפוך אותך למלך. הרימון הביט בנו במבט חשוד, אך אנחנו מקיימים הבטחות, לא זורקים סתם דברים לאוויר. לכן פנינו לחברינו הבלוגרים המיומנים, אותם בלוגרים שעומדים בגבורה בשלל המשימות אשר הטלנו עליהם בחצי השנה האחרונה, וביקשנו מהם לסייע. אנא, חברים יקרים, הבו לנו קינוחים רימוניים.

והם? הם עשו פרצופים בהתחלה. הם טענו שהם לא מוצאים רימונים בשום מקום. ו… מה מכינים עם רימון בעצם? אבל ברגע האמת, הם לא אכזבו והפציצו בשלל קינוחים מקוריים, שונים זה מזה, כל אחד מרהיב ביופיו ונראה טעים בטירוף (לצערנו לא טעמנו. כנראה שנאלץ לשנות את חוקי "כחומר" ולהתחיל לדרוש לטעום כל אחד מהקינוחים המתפרסמים במסגרת הפרויקט החל מהחודש הבא. זה לא עובד ככה!).

לא מאמינים לנו? גללו קצת למטה ותאמרו לנו בעצמכם אם אתם חושבים שהגזמנו…

וכמובן – שיהיה לכם חג שמח, שתהיה שנה נהדרת ושתהיו כ-ו-ל-כ-ם לראש ולא לזנב!!

מאמרים נוספים

"שומשום, היפתח!" - בלוג

"שומשום, היפתח!"

לכאורה אין לו טעם דומיננטי במיוחד (טוב, אולי כן אפשר לזהות טעם אגוזי משהו אם…

לתמונות ופרטים נוספים >>

 ↑